Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Ufuk Hattı | April 21, 2024

Scroll to top

Top

2 Comments

Ufuk Hattı 11. Bölüm (TÜM ÖZET)

Ufuk Hattı 11. Bölüm (TÜM ÖZET)

| On 22, Haz 2013

Ufuk Hattı 11. Bölüm (TÜM ÖZET)
Ufuk Hattı’nın 11. Bölümü geçmiş 10 bölümün özeti mahiyetinde olup 3. kısmında son Gezi Parkı olayları ve Faiz Lobisi Meselesi değerlendirilmektedir.

Ufuk Hattı 11. Bölüm


DİĞER BÖLÜMLERİN LİNKLERİ VE KONULAR AŞAĞIDADIR
İzleyicilerimize tüm bölümleri sırasıyla izlemesini tavsiye ederiz.
BDPS/KRS konusunda temel bilgileri ilk 3 bölümü izleyerek elde edebilirsiniz. 4. Bölüm de faizin yıkıcı gücünü gösterme açısından çok önemlidir. Faiz Tuzağı videosunda ise bu sistem animasyon şeklinde 10 dakikada gösterilmektedir.


Ufuk Hattı 1. Bölüm: Değersayım (paradigma) üzerine…


Ufuk Hattı 2. Bölüm: Ufuk Hattı’nda 2. Bölümde ceketin ilk düğmesini doğru ilikleme adına Ekonominin Tanımına temel eleştiriler getirilmekte.
Doğal İktisat Döngüsü anlatıldıktan sonra paranın takdimi de gerçekleştirilecektir.


Ufuk Hattı 3. Bölüm: BDPS/KRS Para nasıl üretilmektedir? Bu bölüm tüm videolar içerisinde meselenin kalbi niteliğindedir.


Ufuk Hattı 4. Bölüm: Ufuk Hattı’nda 4. Bölümde Faiz ve faizin yıkıcı etkileri anlatılmaktadır.
Bölümde hashtag olarak #isyanediyorum kullanılmıştır.


Ufuk Hattı 5. Bölüm: Ufuk Hattı’nda bu bölümde Prof. Dr. Mete Gündoğan hocanın “Faiz Tuzağı” ve bu tuzağın Türkiye sürümü İç/Dış borçlarla ilgili konular anlatılmaktadır.


Ufuk Hattı 6. Bölüm: Ufuk Hattı’nın bu bölümünde BDPS/KRS üzerine kurulu Küresel Finans Kapital Sistemi ele alınmaktadır.


Ufuk Hattı 7. Bölüm: Ufuk Hattı’nın bu bölümünde Amerika’nın altın üzerine küresel düzeyde oynadığı oyunlar ve Çin, Avrupa Birliği başta olmak üzere diğer ülkelerin buna karşı tavırları ve yeni dönemde (Son Beş Dakika) muhtemel gelişmeler anlatılmaktadır.

Bölümün önemli kısmında ise Türkiye’nin Ekonomik potansiyeli değerlendirilmektedir. Bu bölümün ana teması Tam Bağımsız Türkiye (TamBağımsızTürkiye) üzerinde şekillenmektedir.


Ufuk Hattı 8. Bölüm: Ufuk Hattı’nda bu bölümde “Devlet” konusu “Üç Mesele” etrafında işlenmektedir.


Ufuk Hattı 9. Bölüm: Ufuk Hattı’nda bu bölümde Devlet olmanın gereği olan iki önemli esas, para ve ordu üzerinde durulmaktadır. Bunlar 1. Devletin Paranın Sahibi olan varlık olması 2. Devletin ordu yani savunma sistemi anlatılmaktadır. Ayrıca enerjinin mevcut BDPS sisteminde borçlanma üzerindeki rolü de anlatılmaktadır.


Ufuk Hattı 10. Bölüm: Ufuk Hattı 10. bölüm Medeniyet kurgusu ve özellikle İslam Medeniyeti üzerinedir.