Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Ufuk Hattı | April 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

UFUK HATTI – KAMUOYUNA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

UFUK HATTI – KAMUOYUNA ÖNEMLİ AÇIKLAMA

| On 29, Eyl 2014

Ufuk Hattı Kamuoyuna Duyuru
KAMUOYUNA AÇIKLAMA
Bilindiği gibi, Prof. Dr. Mete GÜNDOĞAN ve Prof. Dr. B. Gültekin ÇETİNER hocalarımız uydudan yayın yapan TV5 televizyonunda 15günde1 Cuma akşamları “Ufuk Hattı” adıyla bir program yapmaktadırlar. Bu programa 1 Şubat 2013 tarihinde “Paradigma/değersayım” konusu ile başlanılmış ve günümüze kadar birçok farklı konuda ve belli bir mantıksal düzende olmak üzere 30 bölüm ikmal edilmiştir.

Hocalarımız Ufuk Hattı programını hiçbir ücret almadan belli bir fikir ve heyecan ile günümüze kadar birçok fedakarlıklarla getirmişlerdir. Bu çalışmaları esnasında kendilerine TV5 yönetici ve çalışanları da ellerinden gelen her türlü desteği vermişlerdir. Samimi desteklerinden dolayı başta Sn. Mustafa GEÇER olmak üzere bütün TV5 çalışanlarına müteşekkiriz.

Ancak bütün bu gelişmelere rağmen yakın geçmişte yaşanan organize bir olayı kamuoyu ile paylaşmayı bir zaruret olarak görüyoruz. Olay şudur: Prof. Dr. B. Gültekin ÇETİNER hocamız şahsi Twitter hesabından SP Genel Başkanı KAMALAK beyefendiyi yapmış olduğu bir yorumundan dolayı eleştirmiştir. Bu eleştiriden sonra birkaç organize kişinin tepkisi ile karşılaşınca, ÇETİNER Hocamız yaptığı eleştirinin bir kısmını – yanlış anlaşıldığı düşüncesiyle- silmiştir. Ancak mezkur organize grup TV5’i arayarak Ufuk Hattı programının da yapılmaması için çeşitli baskılar üretmişlerdir. Bunların hemen ardından, TV5 yönetimini SP Genel Merkezinden Sn. O. ASİLTÜRK de arayarak programın yaptırılmaması yönünde ısrar etmiştir.

Bu organize tepki ve anlamsız ısrarlar karşısında TV5 yönetiminin üzülerek programı iptal etmekten başka yapacağı bir şey olmadığının bilincindeyiz. Bu duruma oldukça şaşıran ÇETİNER ve GÜNDOĞAN Hocalarımızın “Ufuk Hattı” programını TV5’de yapabilme imkânları kalmamıştır. Bu garip durumu kamuoyu bilgisine arzeder, hocalarımıza çalışmalarında başarılar dileriz.

Allah kendilerinden ve sizlerden razı olsun.