Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Ufuk Hattı | April 21, 2024

Scroll to top

Top

No Comments

Rusların Hazırladığı ABD’nin Yıkılışı Videosu

Rusların Hazırladığı ABD’nin Yıkılışı Videosu

| On 21, Ağu 2016

Rusların Hazırladığı ABD’nin Yıkılışı Videosu

Kapitalizmin çöküşü ile küresel faşizmin gelmesi bir zorunluluk değildir. Özgürlüklerin başlangıcı yapmak insanlığın tercihiyle mümkündür. Ama bunun için mücadele etmek gerekir.

dollar collapseYıllardır her türlü ortamda ve Ufuk Hattı’nda 30 bölümde sonuçlarıyla birlikte anlatmaya çalıştığımız dolar merkezli olarak tüm dünyaya yayılan borç para sisteminin ABD’yi nasıl yıkacağını Ruslar video haline getirmişler.

Bu sistemde çok basitçe söylemek gerekirse parayı devletler üretmiyorlar. Bankalar borç olarak yaratıyorlar ve devletlere ve halka borç olarak veriyorlar. Hükümetler aracılığıyla toplanan vergiler aracılığıyla bankalara faiz olarak aktarılıyorlar. Artık borç almanın sonuna geliyoruz. Bu sistemin neden sürdürülemez olduğunu çok uzun süredir anlatıyoruz. Çoğu insanın sandığının aksine bankaların ürettiği paranın arkasında altın filan yok. Bu videoda da belirtildiği üzere tüm insanlık tarihi boyunca çıkarılan altının miktarı 160 Bin ton civarında (8 Trilyon Dolardan daha az). Oysa finans sisteminde üretilen toplam para Dünyayı 12 kez satın alacak kadar (800 Trilyon Dolardan daha fazla). Daha önce Son Beş Dakika diye yazdığımız yazılar ve diğer yazılara bakabilirsiniz.

Ufuk Hattı’nda Borç Temelli Para sistemini anlattık. Şimdi Çare Sizsiniz programlarıyla çözümleri anlatmaya çalışıyor ve Çare Sizsiniz diyoruz.


Sonraki Yazı

This is the most recent story.