Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Ufuk Hattı | April 21, 2024

Scroll to top

Top

3 Comments

Ufuk Hattı 5. Bölüm

Ufuk Hattı 5. Bölüm

| On 29, Mar 2013

Ufuk Hattı 5. Bölüm
Ufuk Hattı’nda bu bölümde Prof. Dr. Mete Gündoğan hocanın “Faiz Tuzağı” ve bu tuzağın Türkiye sürümü İç/Dış borçlarla ilgili konular anlatılmaktadır.

Ufuk Hattı’nın bu bölümündeki FAİZ TUZAĞI kısmı aşağıda ayrı olarak paylaşılmıştır.

Bu çalışma, Prof. Dr. Mete Gündoğan hocanın “Faiz Tuzağı” adlı kitabı temel alınarak hazırlanmıştır. Hiçbir ticari hedefi yoktur. Konu ve anlam bütünlüğü bozulmadan, ticari olmamak kaydıyla kopyalanabilir, çoğaltılabilir ve dağıtılabilir.

Cenab-ı Allah Kur’an-ı Kerim’de ribayı – meşhur ifadesi ile faizi- kesin olarak yasaklamıştır. Riba, Hristiyanlık’ta ve Yahudilikte de yasaktır. Allah, Bakara Suresi, 279. Ayet-i Kerime’sinde:”… faizden vazgeçmezseniz, Allah ve Rasulüyle savaşa girdiğinizi bilin..” diye biz inananlara çok net bir mesaj veriyor. Bu çalışma ile bizler bu savaşta Allah ve Rasulünün tarafında olduğumuzu ifade ediyoruz. İster Müslüman, ister Hristiyan ister Yahudi olsun, dünyadaki bütün inananları ve adalet isteyen bütün insanları bu çalışmayı yayarak taraflarını belli etmeye çağırıyoruz. Borca Dayalı Para Sistemine isyan etmeye çağırıyoruz. Çalışmak bizden Tevfik Allah’tandır.

Prof. Dr. Mete Gündoğan hocanın uzun yıllar önce yazmış olduğu “Faiz Tuzağı” kitabının görselleştirilmiş hikayesi. Faizin ne büyük bir bela olduğunu matematiksel ve bilimsel olarak ispatlayan bu videoyu yayınız ve yaydırınız.

Bugünkü Küresel Zulüm Sistemi olan Borca Dayalı Para Sistemi (BDPS) ve onun içindeki Kısmi Rezerv Sistemini (KRS) öğrenip öğretiniz.

Kitabın kopyasına şu linkten erişebilirsiniz: http://metegundogan.com/docs/borca-dayali-para-sistemi-(faiz-tuzagi)refah-adasi.pdf

BDPS/KRS hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmak için http://ufukhatti.com adresindeki videolara müracaat edebilirsiniz.

Kitabın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Bu bölümle ilgili aşağıdaki görselleri kullanabilirsiniz.

Mart-Mayıs 2013 Arası Borçlanma

Mart-Mayıs 2013 Arası Borçlanma


İç/Dış Borç

İç/Dış Borç


IMF'ye borç veriyoruz (!?)

IMF'ye borç veriyoruz (!?)